Belle & Sebastian til onsdagen

<p>De skotske indiepopveteranene Belle & Sebastian er er endelig klare for sin første konsert på Bergenfest! Vi har i tillegg gleden av å slippe tre nye navn til festivalplakaten i dag...</p>

De skotske indiepopveteranene Belle & Sebastian er er endelig klare for sin første konsert på Bergenfest! Det syv person sterke bandet har siden midten av 90-tallet servert selvsikker indie med røtter i folk-rock og deilig 60-tallspop. Belle & Sebastian øre for surrealisme og lekenhet gjør lydbildet deres evig gjenkjennelig. Onsdag 10. juni opplever du dem på festningen!

Det er også en glede å annonsere tre litt mindre kjente artister som alle spås en lys fremtid: JC StewartCHARLOTTE og Rolling Blackouts Coastal Fever. Sjekk dem ut!

ANDRE NYHETER

The Hives og Kristi Brud til Bergenfest!

Bergenfest utvider årets program med to av Skandinavias mest explosive og kritikerroste rockeband: svenske The Hives, som avslutter torsdagen på festivalen, og norske Kristi Brud, som på rekordtid har blitt et av landets mest omtalte nye navn.

LES MER ›